Obróbka starego drewna

Obróbka starego drewna

Obróbka starego drewna – usługa indywidualna

Oprócz rozbiórki, transportu oraz skupu w zakres usług naszej firmy wchodzi także profesjonalna obróbka starego drewna, którą zajmujemy się z zachowaniem najwyższej staranności. Jest to usługa świadczona w pełni indywidualnie, nie tylko ze względu na Państwa preferencje, ale także stan i strukturę drewna. Wieloletnie zmiany temperatury, wystawienie na działanie zmiennej pogody, słońce i wiatr sprawia, że praktycznie każde drewno, z którym pracujemy na co dzień, jest inne i wymaga tym samym szczególnej uwagi. Niejednokrotnie jest to proces bardzo żmudny i czasochłonny, zawsze dokładamy jednak wszelkich starań, by spełnić Państwa oczekiwania.

Przygotowanie a obróbka drewna starego

By stare drewno mogło kwalifikować się do odrestaurowania i ponownego użycia, musi zostać odpowiednio zdemontowane. Należy obchodzić się z nim maksymalnie ostrożnie i delikatnie. Po demontażu wymaga ono posortowania pod kątem rodzaju, stanu, barwy i docelowego zastosowania. Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek obróbki niezbędne jest także staranne oczyszczenie drewna z elementów metalowych, takich jak gwoździe, okucia czy zawiasy. Prawidłowe przeprowadzenie wszystkich tych etapów jest warunkiem koniecznym do tego, by obróbka drewna starego była możliwa. Nieprawidłowy demontaż lub zbyt agresywne usuwanie metalowych elementów może skutkować tutaj nieodwracalnym uszkodzeniem materiału.

Jak przebiega obróbka starych desek?

Zanim zacznie się właściwa obróbka starych desek, drewno musi zostać jeszcze poddane suszeniu. Proces ten zajmuje zazwyczaj około dwóch tygodni i ma na celu nie tylko usunięcie nadmiaru wilgoci, ale także pozbycie się kornika. Pozwala również wyprostować deski, które uległy zniekształceniu pod wpływem wieloletniego wystawienia na słońce i zmienne warunki. Dopiero tak przygotowane drewno może zostać poddane obróbce stolarskiej. Ta z kolei, ze względu na pozostałości po starych gwoździach i unikalny charakter wysezonowanej deski, wymaga sporego doświadczenia i musi być przeprowadzana ręcznie. Unikalną strukturę wierzchnią drewna wydobywa się poprzez odpowiednie szczotkowanie. To właśnie, a właściwie w tym, jak zostanie ono przeprowadzone, leży tajemnica idealnego efektu.

Obróbka starego drewna na zlecenie

Niezależnie od tego, w jaki sposób chcą Państwo wykorzystać stare drewno, z przyjemnością zajmiemy się jego obróbką. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zapewnić w pełni bezpieczne i profesjonalne usługi, dzięki którym nadadzą Państwo drewnu nowe życie. Oferujemy nie tylko kompleksową obróbkę, ale także transport i nastawione na skrupulatne odzyskiwanie starego drewna usługi rozbiórkowe. W ofercie posiadamy także produkty gotowe, takie jak obrobione i surowe deski obiciowe oraz podłogowe. Do każdego Klienta podchodzimy w stu procentach indywidualnie. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszymi usługami, zapraszamy do kontaktu. Z miłą chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.